"Jedź bezpiecznie" | Sprawdź płyn hamulcowy

"Jedź bezpiecznie" to akcja organizowana przez Organikę S.A. i warsztaty Euromaster w ramach, której przypomina się kierowcom jak ważne jest badanie stanu płynu hamulcowego

Eksperci zalecają wymianę płynu hamulcowego co 2 - 3 lata lub po przejechaniu 40 000 kilometrów. Niestety, w Polsce świadomość tego jest bardzo niska. Większość klientów dba o opony i np. klocki hamulcowe, ale o płynie hamulcowym przytłaczająca większość Polaków zapomina (mówi się nawet o 72%). Analizy wskazują też, że przynajmniej co czwarty pojazd poruszający się po polskich drogach kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany płynu w układzie hamulcowym. A nie jest to sprawa, którą można zbagatelizować. Stary i niespełniający wymogów płyn znacząco wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa. Problemy z hamulcami mogą się przecież skończyć tragicznym w skutkach wypadkiem.

Właśnie dlatego Organica S.A. już po raz czwarty organizuje akcję "Jedź bezpiecznie". Głównym celem jest przede wszystkim uświadomienie polskich kierowców i zmienienie ich sposobu myślenia. W tym roku Organica współpracuje z warsztatami Euromaster, gdzie w ramach akcji każdy może bezpłatnie sprawdzić płyn hamulcowy w swoim aucie.

Więcej dowiecie się na oficjalnej stronie. Ambasadorem akcji jest Michał Kościuszko, słynny polski rajdowiec.

Akcja 'Jedź bezpiecznie'Akcja "Jedź bezpiecznie" Akcja "Jedź bezpiecznie"

Akcja ruszyła jeszcze w październiku i potrwa do końca listopada. Przypominamy o niej, bo to już ostatni dzwonek, żeby skorzystać z okazji i bezpłatnie sprawdzić płyn hamulcowy w swoim samochodzie. Badanie nie jest czasochłonne - trwa tylko 3 minuty. Sieć warsztatów Euromaster ma placówki w całej Polsce.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Akcja 'Jedź bezpiecznie'Akcja "Jedź bezpiecznie" Akcja "Jedź bezpiecznie"

 

Więcej o: