SEM DX3 | We włoskim garniturze

Oczy Europejczyków zwrócone były ostatnio na Kalifornię, ale impreza w Los Angeles to nie jedyne duże targi, jakie mogliśmy ostatnio obserwować

W Kantonie chińska marka SEM zaprezentowało swojego nowego kompaktowego SUV-a. Po raz pierwszy zobaczyliśmy ten samochód na początku roku podczas Salonu Samochodowego w Pekinie - jeszcze w formie konceptu. Teraz SEM DX3 jest już gotowy na podbój Państwa Środka.

O DX3 wspominamy z powodu studia projektowego, które odpowiada za wygląd SUV-a. Auto zostało narysowane przez Włochów z Pininfariny. To nie pierwszy wspólny projekt Pininfariny i SEM. Poprzednio obie firmy przygotowały większego SUV-a o nazwie DX7.

Pod maską czterocylindrowy silnik benzynowy produkcji Mitsubishi.

DX7 i DX3 to dopiero początek. SEM ma w planach w przeciągu pięciu lat wypuścić na rynek jeszcze kilka crossoverów i SUV-ów. Wszystkie zostaną zaprojektowane przez Pininfarinę. Producent najpierw chce ugruntować swoją pozycję na rodzimym rynku, a potem rozpocząć globalną ekspansję. Kto wie, może za parę lat zobaczymy chińskie SUV-y także na europejskich drogach?

Czy podoba Ci się nowy chiński SUV?
Więcej o: