Chevrolet Colorado ZR2 | Ekstremalny off-roader

Nowa, bezkompromisowa bestia od Chevroleta. Model Colorado ZR2 to największy konkurent Forda Raptora. Wdrapie się wszędzie i nie boi się najtrudniejszej nawierzchni

Amerykański producent uzupełnia gamę modelu Colorado. Dzięki serii przeróbek i dodatków model ZR2 to bezkompromisowa propozycja. Auto wyposażono w nowe, regulowane zawieszenie Multimatic DSSV, szerszy rozstaw kół oraz potężne felgi odziane w opony Goodyear Duratrac o rozmiarze 31-cali.

Kluczową kwestią jest zaawansowany system napędu na cztery koła, który umożliwia wybór jednego z dziewięciu trybów pracy. Począwszy od zwykłego napędu na tylną oś aż po napęd na cztery koła z możliwością blokady przedniego i tylnego dyferencjału.

Na takim ogumieniu auto poradzi sobie na każdej nawierzchni. Przed uszkodzeniami od spodu chronią je specjalnie zaprojektowane stalowe płyty zamontowane przy progach oraz przy podłodze.

Pod maską potężnego pickupa pracuje silnik benzynowy V6. Jednostka o pojemności 3,6 litra rozwija 308 KM maksymalnej mocy oraz 372 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z ośmiobiegowym automatem. Alternatywną opcją jest diesel Duramax oferujący moc 181 KM i 500 Nm maksymalnego momentu. Ta jednostka jest połączona z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Samochód może ciągnąć przyczepę o masie do 2,2 tony. Na krypie zmieścimy ładunek o maksymalnej masie 500 kg.

Pick-up trafi do sprzedaży w amerykańskich salonach Chevroleta już wiosną przyszłego roku. Producent nie ujawnił jeszcze jego ceny, ale zagraniczne źródła informują o cenie w wysokości 40 tys. dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Galeria | Chevrolet Silverado 2500 HD 2017 | Tak to się robi w Ameryce

Chevrolet Silverado 2500 HD 2017Chevrolet Silverado 2500 HD 2017 fot. Chevrolet

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.