Porsche Majun | Młodszy brat Macana

Po dużym sukcesie modelu Macan przyszedł czas na dalszą eksplorację segmentu crossoverów przez Porsche. Już niebawem zadebiutuje zupełnie nowy model, mniejszy odpowiednik Macana. Auto może otrzymać nazwę Majun

Już dawno minęły czasy, kiedy model 911 królował w rankingach sprzedaży marki Porsche. Aktualnym bestsellerem jest Macan. Rok 2015 był pierwszym, w którym model był dostępny w sprzedaży przez okrągły rok. Na całym świecie sprzedano ponad 80 tys. egzemplarzy. W tym samym czasie drugie miejsce zajęło Cayenne, które sprzedano w ilości 73 119 sztuk.

Oba modele pozwoliły niemieckiej marce osiągnąć sprzedaż przekraczającą w ciągu roku 200 tys. egzemplarzy. Jest to rekord w całej historii Porsche. Dopiero na trzeciej pozycji znalazło się kultowe 911. Dlatego nie powinno nas dziwić, że niemiecka marka będzie stawiać w najbliższej przyszłości na SUV-y.

W grę wchodzi model mniejszy i tańszy odpowiednik Macana. Zagraniczne źródła donoszą, że samochód otrzyma nazwę Majun i będzie miał wiele wspólnego z Audi Q4, którego premiera została przesunięta na 2021 rok.

Na premierę modelu Majun trzeba będzie poczekać, ponieważ na tapecie są teraz zupełnie inne modele. Producent pracuje nad zupełnie nowym Cayenne, a także wersją produkcyjną elektrycznego konceptu Mission E. Niewykluczone, że w przyszłym roku pojawi się także Panamera w wersji kombi oraz coupe. W międzyczasie producent z Zuffenhausen zaprezentuje odświeżone GT3 oraz GT2.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche | Pradziadek Panamery

Porsche 989Porsche 989 Porsche 989

 

Więcej o:
Copyright © Agora SA