Salon Los Angeles 2016 | VW Passat GT Concept | Na sportowo

Największą gwiazdą tegorocznego stoiska Volkswagena w Mieście Aniołów będzie oczywiście SUV Atlas. Jednak to nie jedyne ciekawe auto przygotowane przez Niemców

Volkswagen przywiózł do Los Angeles także koncepcyjnego Volkswagena Passata o bardzo groźnej nazwie GT. Pod maską pracuje 3,6-litrowy silnik TSI VR6 o mocy 280 KM. Współpracuje z dwusprzęgłowym automatem DSG o 6 przełożeniach. Nie jest to nowa jednostka napędowa w amerykańskim Pasacie - za Oceanem 3.6 VR6 oferowane jest w topowych odmianach auta. Volkswagen nie zdecydował się też na podkręcenie mocy. Obiecuje jednak lepsze osiągi, dzięki nowemu wydechowi i agresywniejszym ustawieniom. Niestety, dokładne liczby na razie pozostają tajemnicą.

Poprawa osiągów jest raczej symboliczna, bo GT Concept skupia się przede wszystkim na drapieżnej stylistyce. Passat został obniżony, a zderzaki lekko poszerzone. Nie zabrakło też czarnego grilla, trapezoidalnych końcówek wydechu, czerwonych akcentów, oznaczeń wersji GT, przyciemnionych tylnych reflektorów i pełnych LED-ów z przodu, czarnych obwódek wokół okien i delikatnego spojlera. We wnętrzu również pojawiło się kilka sportowych akcentów.

Nowy pakiet stylistyczny GT, który zapowiada koncept, powinien pojawić się w amerykańskich salonach w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czy Volkswagen powinien wprowadzić do sprzedaży pakiet stylistyczny GT również w Europie?