Skoda | W planach bliźniak Volkswagena CC

Skoda konsekwentnie rozbudowuje swoją gamę modelową. Coraz częściej pojawiają się informacje, że do oferty dołączy sportowy model na bazie Superba

Już w przyszłym roku Volkswagen zaprezentuje zupełnie nowe CC. Zapowiedzią czego możemy się spodziewać był koncepcyjny Volkswagen Sport Coupe Concept GTE. Auto zostało zaprezentowane na początku zeszłego roku. Mierzy 4,87 m długości, 1,86 m szerokości i 1,40 wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 3,02 m.

Pod maską Sport Coupe umieszczono układ hybrydowy. Składa się na niego silnik benzynowy V6 3.0 TSI i dwa silniki elektryczne. Łączna moc układu wynosi 380 KM

Volkswagen Sport Coupe Concept GTEVolkswagen Sport Coupe Concept GTE fot. VW

Coraz częściej pojawiają się informacje, że do nowego Volkswagena CC po paru miesiącach dołączy podobne auto przygotowane przez Skodę. Bazujące na Superbie czterodrzwiowe coupe powinniśmy zobaczyć na przełomie 2017 i 2018 roku. Prawdopodobnie najpierw jako koncept. Nie byłoby to pierwsze "sportowe" auto, jakie ostatnio zapowiedzieli Czesi. Niedawno do oferty wszedł pakiet stylistyczny Sportline dla Superba. Potwierdzono także Kodiaqa Coupe z myślą o rynku chińskim.

Oczywiście, Skoda w swoim stylu zaproponuje samochód o większych walorach praktycznych niż Volkswagen.

Co pod maską? V-szóstkę i bardzo mocny układ hybrydowy możemy raczej wykluczyć. Prawdopodobnie Skoda zdecyduje się na wykorzystanie tych samych jednostek napędowych, jakie pracują w Superbie. Aktualnie najmocniejszy silnik benzynowy to 2.0 TSI o mocy 280 KM, a wysokoprężny 2.0 TDI 190 KM.

Stylistycznie nowy model będzie nawiązywał do koncepcyjnego VisionC.

Skoda VisionCSkoda VisionC fot. Skoda | Skoda VisionC

To nie pierwsze podejście Skody do bardziej sportowej odmiany Superba. W 2002 roku Czesi zaprezentowali Skodę Tudor Concept na bazie pierwszej generacji modelu. Wtedy nic z tego nie wyszło i koncept nie doczekał wersji produkcyjnej.

Ciekawe, czy teraz marka zdecyduje się na wprowadzenie takiego samochodu do sprzedaży. Czas pokaże.

Skoda Tudor ConceptSkoda Tudor Concept fot. Skoda | Skoda Tudor Concept z 2002 roku

 

Coś jest na rzeczy. Informacje o Superbie coupe pojawiają się coraz częściej. Czy Skoda powinna wprowadzić taki model na rynek?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.