Prototypy | BMW serii 6 | Czas na kolejną generację

Żywot trzeciej generacji BMW Serii 6 powoli wygasa. W okolicy Monachium przyłapano ostatnio mocno oklejone coupe, które będzie następcą. Nowy model miał być konkurentem Porsche 911, ale szefostwo marki zadecydowało inaczej

Pierwsze BMW Serii 6 pojawiło się na rynku w 1976 roku. Było następcą modelu E9 Coupe. Auto było produkowane przez trzynaście lat, po czym produkcję zakończono bez prezentacji następcy. Kolejna generacja pojawiła się dopiero w 2003 roku i miała być następcą Serii 8, która również zakończyła żywot kilka lat wcześniej.

Po ośmiu latach przyszedł czas na kolejną, trzecią odsłonę tego modelu, która jest aktualnie w sprzedaży. Koncern z Bawarii pracuje już od jakiegoś czasu nad następcą, który wprowadzi powiew świeżości. Jakiś czas temu pojawiły się plotki o tym, że BMW zamierza stworzyć konkurenta dla Porsche 911. Auto miało być mniejsze i jeszcze bardziej sportowe.

Ostatnie zdjęcia pokazują, że producent wrócił na wcześniejsze tory i nowa Seria 6 będzie nadal komfortowym GT. Prace nad czwartą generacją są już bardzo zaawansowane, co widać po kolejnych prototypach poruszających się po drogach.

Auto powstanie na nowej, odchudzonej płycie podłogowej, a doboru jednostek możemy wypatrywać pod maską nowego BMW Serii 5. Również pod kątem stylistyki auto będzie nawiązywać do „piątki”, która zadebiutowała zaledwie kilka tygodni temu.

Zagraniczni informatorzy stawiają również tezę, że jest to nowy model Serii 8, który będzie konkurować z Mercedesem S Coupe oraz nadchodzącym Audi A9 coupe. Jednak mimo wszystko gabaryty tego samochodu wskazują na pokrewieństwo z aktualną Serią 6. Więcej szczegółów na ten temat z pewnością pojawi się za kilka miesięcy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.