Bentley | Kolejne SUV-y w drodze

Bentley Bentayga okazał się dużym sukcesem. Luksusowa marka koncernu VAG planuje więc wprowadzenie na rynek kolejnych SUV-ów

Jakich nowych modeli możemy się spodziewać po Brytyjczykach? Prawie na pewno Bentley podąży drogą Porsche - Niemcy najpierw wypuścili na rynek bardzo kontrowersyjny model Cayenne, a po jego sukcesie wprowadzili do sprzedaży mniejszego SUV-a, Macana.

Bentley również planuje stworzenie takiego modelu. Mniejszy brat Bentaygi prawdopodobnie będzie gotowy do 2020 roku. Zostanie zbudowany na platformie MSB, którą będzie dzielił z nowy Continentalem GT. Konkurentem nowego Bentleya będzie m.in. Jaguar F-Pace. Pod maską na pewno pojawi się silnik wysokoprężny - skoro Bentley zdecydował się na ten krok w Bentaydze, to powtórzy go w mniej prestiżowym modelu.

Coraz częściej mówi się też o Bentaydze w wersji coupe. Miałaby to być bardziej nastawiona na osiągi odmiana luksusowego SUV-a. Już zwykła Bentayga osiąga pierwszą setkę w 4 sekundy i może się rozpędzić do 301 km/h. Silnik to oczywiście potężne W12 o mocy 608 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.