Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Debiut Volkswagena Golfa po faceliftingu to bezsprzecznie najważniejsza wiadomość tego tygodnia. Ale w motoryzacji działo się znacznie więcej

Volkswagen Golf VII przeszedł facelifting. To wiadomość nr 1 w tym tygodniu. Niemcy wprowadzili sporo zmian, choć te najbardziej znaczące ukryli pod karoserią. Na zewnątrz to tylko kosmetyka, ale mnogość nowych systemów sprawia, że część naszych kolegów po fachu nazwała odświeżonego Golfa Golfem 7,5. Facelifting przeszedł też inny Volkswagen - Cross up! Maluch z Wolfsburga też nie przeszedł stylistycznej rewolucji.

Gorąco było też za sprawą cen. Zaczęło się od Mazdy, która wyceniła MX-5 w odmianie RF. Jesteśmy przekonani, że po to piękne auto będą ustawiały się kolejki. Murowanym sukcesem jest też Kodiaq, który również został wyceniony. Skoda już wcześniej chwaliła się podstawową ceną, która zapowiadała bardzo dobrze skalkulowany cennik. Czesi nie zawiedli. Duży SUV to bardzo atrakcyjna oferta. Nie ma wątpliwości, że Kodiaq będzie wielkim sukcesem Skody. Wyniki sprzedaży całej marki może też poprawić odświeżony Leon, który został wyceniony przez Seata.

Jak co tydzień polecamy Wam nasze nowe testy. W tym tygodniu na moto.pl opublikowaliśmy wrażenia z jazdy Jeepem Renegadem w wersji Trailhawk i nowym Porsche Panamerą w odmianie 4S Diesel, a Artur wybrał się do USA, by na tamtejszych drogach sprawdzić, co potrafi autonomiczny Ford Fusion/Mondeo. Na deser serwujemy najnowszy odcinek "Dwóch zdań". Tym razem sprzeczaliśmy się o nową chińską markę, która marzy o sukcesie w Europie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA