Toyota C-HR | Ruszyła produkcja

To jeden z najbardziej oczekiwanych samochodów, który szybko może się stać rynkowym hitem. W tureckiej fabryce Toyoty ruszyła produkcja modelu C-HR. Jest to ósmy pojazd japońskiego producenta produkowany w Europie

Model C-HR powstaje na tej samej linii produkcyjnej, gdzie powstają od kilku lat Corolla i Verso. Przy okazji jest to pierwszy pojazd z napędem hybrydowym, który powstaje w Turcji. Oprócz nowego crossovera w europejskich zakładach powstają jeszcze takie modele jak Yaris Hybrid (Francja), Auris i Auris Touring Sports (Wielka Brytania).
Nowy crossover jest pierwszym samochodem tej marki, który powstał na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture). Zapotrzebowanie na ten samochód jest ogromne, co sprawi, że poziom produkcji w tureckiej fabryce wzrośnie ze 150 do 280 tys. pojazdów rocznie. W ostatnim czasie Toyota zatrudniła 2 tys. dodatkowych pracowników, który dołączyli do 3 tys. dotychczasowej ekipy.

Japoński koncern zainwestował w fabrykę około 350 mln euro. Fabryka w Sakraya eksportuje około 80 proc. produkcji do krajów Europejskich. Nowy model sprawi, że auto trafi na takie rynku jak USA, Kanada, Tajwan, RPA, a nawet Mauritius.

Toyota C-Hr trafi na rynek w kilku wersjach napędowych. Podstawowy silnik to turbodoładowany benzyniak o pojemności 1,2 litra (114 KM). Jednak najpopularniejszym wariantem będzie napęd hybrydowy o łącznej mocy 120 KM. Na wybranych rynkach samochód pojawi się w wersji z silnikiem 2.0 o mocy 142 KM.

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.