BMW | Nowe X3 w 2017 roku

Już w przyszłym roku poznamy kolejną generację BMW X3. Model oznaczony jako G01 jest już prawie gotowy. Pod maską pojawi się po raz pierwszy napęd hybrydowy, a nawet silnik elektryczny

BMW zmienia swoje podejście do samochodów elektrycznych. Do tej pory takimi samochodami zajmowała się wydzielona submarka „i”, ale w niedalekiej przyszłości wersje z takim napędem będą się pojawiać w regularnej gamie bawarskiej marki.

Potwierdził to niedawno szef BMW, Harald Kruger, który najpierw zapowiedział, że nowa generacja X3 będzie dostępna z napędem elektrycznym. Konkurencją w tym segmencie jest Audi Q5 oraz Mercedes GLC, które niedawno zadebiutowały w nowych odsłonach. Model z Bawarii dołączy do tej dwójki jako ostatni.

Nowa generacja BMW X3 powstaje na nowej płycie podłogowej „CLAR”. Samochód zachowa dotychczasowe proporcje, ale nieznacznie zmieni się rozstaw osi, który poprawi komfort pasażerów. Nowy model będzie nawet 100 kg lżejszy od poprzednika.

Inżynierowie popracowali nad aerodynamiką nadwozia, ale za oszczędną jazdę będą odpowiadać nowe silniki. Podstawowa wersja sDrive 18d ma emitować poniżej 120g/km CO2. Jednak dużo więcej emocji wzbudzają sportowe odmiany. BMW zamierza wprowadzić do gamy aż trzy wersje zapewniające sportowe osiągi: M40i, M40d oraz X3 M. Producent nie zdradza zbyt wiele, ale można się spodziewać, że najmocniejszy wariant dostarczy ponad 500 KM.

Wersja elektryczna zadebiutuje dłuższy czas po premierze. Można się spodziewać, że pojawi się na rynku w okolicach 2020 roku. Wcześniej pojawi się co najmniej jeden wariant hybrydowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.