Prototypy | Ostry hatchback Hyundaia

Kilka dni temu na torze Nurburgring pojawił się mocno oklejony samochód robiący sporo hałasu. Prawdopodobnie jest to sportowy Hyundai Veloster RM16 N z centralnie umieszczonym silnikiem

Auto zadebiutowało w tym roku podczas imprezy motoryzacyjnej w Busan. Koreański producent zaprezentował wtedy wersję koncepcyjną, ale wszystko wskazuje na to, że samochód pojawi się w produkcji. Egzemplarz przyłapany na zdjęcia jest mocno oklejony, ale mimo tego widać, ze mamy do czynienia z agresywnie wyglądającym  modelem z napompowanymi błotnikami i powiększonymi wlotami powietrza.

W prezentowanym egzemplarzu nie znajdziemy silnika pod maską, ale za plecami kierowcy. Zamontowany centralnie motor to czterocylindrowa jednostka o pojemności dwóch litrów. Elektryczny kompresor i bezpośredni wtrysk pozwoliły wydobyć z tej konstrukcji około 300 KM maksymalnej mocy oraz 383 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ekstremalny Veloster RM16 N nie będzie wyposażony w dodatkowe drzwi umieszczone po stronie kierowcy. Tym razem będzie to trzydrzwiowy hatchback. Producent nie ujawnił, kiedy możemy się spodziewać premiery. Prawdopodobnie samochód dołączy do sportowej submarki „N”, gdzie już niebawem zamelduje się model i30 N, przyłapany niedawno na tym samym torze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.