Volvo XC60 | Nadchodzi nowy model

Osiem lat od premiery pierwszej generacji modelu XC60 to już najwyższy czas, żeby zaprezentować następcę. Druga odsłona szwedzkiego SUV-a będzie mocno przypominać większego brata - XC90

Kilka dni temu przyłapano zamaskowany egzemplarz podczas testów. Można się spodziewać, że kolejna generacja XC60 będzie podobnym hitem jak nowe XC90, które zadebiutowało ponad rok temu. Wstępna data premiery to przyszły rok i na razie nic nie wskazuje na to, żeby miało dojść do opóźnienia.

Nowa wersja powstała, podobnie jak XC90, na platformie SPA (Scalable Product Architecture). Pod maską pojawią się wyłącznie silniki trzy- i czterocylindrowe. Nowością będzie jednostka benzynowa o pojemności 1,5 litra oferująca moc pomiędzy 105 a 180 KM. Z kolei nowy silnik dwulitrowy zaoferuje nawet 320 KM. Nie zabraknie ekologicznych rozwiązań w postaci napędu hybrydowego, ale producent nie zdradził jeszcze szczegółów. W zależności od wersji napędowej Volvo XC60 będzie dostępne z napędem na przednią oś lub wszystkie koła.

Szwedzka marka kojarzącą się z bezpieczeństwem z pewnością wprowadzi kilka nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie. Na więcej informacji musimy poczekać bliżej daty premiery.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.