Renault w Sao Paulo | Sandero R.S. i Duster Extreme

W Sao Paulo trwają właśnie samochodowe targi. Renault przywiozło tam dwa ciekawe koncepty. Sandero w wersji R.S. oraz ekstremalnego Dustera

Renault Sandero w wydaniu Renault Sport otrzymał dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM. Niestety, Francuzi nie podali jeszcze osiągów. Oprócz mocniejszej jednostki napędowej nie zabrakło oczywiście agresywnego pakietu stylistycznego i sportowych dodatków w środku (kierownica, emblematy R.S. i przeszycia). Czarno-złote malowanie Sandero R.S. nawiązuje do bolidów Renault, które od tego sezonu znowu ścigają się w Formule 1.

Renault Sandero R.S.Renault Sandero R.S. fot. Renault

Drugie auto to dobrze nam znany Duster o bardzo groźnej nazwie Extreme. Przy okazji Sandero Renault skupiło się na sporcie, tutaj pierwsze skrzypce grają właściwości terenowe. Duster został więc podniesiony, otrzymał wyczynowe terenowe opony, zmodyfikowano i wzmocniono zderzaki oraz progi, a na dachu pojawiło się mocne oświetlenie LED. Pod maską dwulitrowy silnik o nieznanej mocy. Napęd to obowiązkowe w takim aucie 4x4. Przy tym koncepcie Renault otwarcie przyznaje, że nie ma szans na wersję produkcyjną, ale część pomysłów trafi na listę opcji w Dusterze.

Renault Duster ExtremeRenault Duster Extreme fot. Renault

W Polsce i Europie obydwa modele, Sandero oraz Duster, znamy oczywiście jako Dacię. Ze względu na bardzo małą rozpoznawalność koncern Renault nie wykorzystuje rumuńskiej marki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.