Ofensywa Opla dopiero się rozpoczyna

Niedawno informowaliśmy o uśmierceniu Opla Merivy i przeistoczeniu minivana w crossovera o imieniu Crossland X. Jednak to tylko 1/7 nowości, jakie przyszykował producent na rok 2017

Opel nie zdejmuje nogi z gazu. Do nowej Astry, Corsy, Zafiry i Mokki już niedługo dołączą kolejne modele. To nie tylko nowa Insignia, rewolucyjny elektryk Ampera-e czy niedawno zapowiedziany Crossland X, ale także zupełnie nowy kompaktowy SUV. Hasło Opla na przyszły rok? "Siedem premier w siedemnastym". Dla każdego nowego modelu producent z Rüsselsheim przygotował już hasło promocyjne.

- Opel Ampera-e "Mistrz zasięgu"

General Motors odpowiedział na Teslę Model 3 Chevroletem Boltem. Bolt w Europie będzie sprzedawany jako Opel Ampera-e. Zaoferuje duży zasięg na jednym ładowaniu (realnie ponad 300 km, a wg NEDC nawet 500 km), przyzwoite osiągi i wysokie walory użytkowe. Wszystko to w przystępnej - oczywiście jak na elektryka - cenie.

Opel Ampera-eOpel Ampera-e fot. Opel | Opel Ampera-e

- Opel Insignia "Nowy flagowy model"

Już w przyszłym roku na rynku zadebiutuje nowa Insignia. Opel nie odpuszcza klasy średniej i ma przygotować godnego konkurenta dla Volkswagena Passata, Renault Talismana i Mazdy 6.

- Opel Insignia Sports Tourer "Duże sportowe kombi"

W porównaniu z aktualną generacją, kombi ma zaoferować znacznie więcej miejsca z tyłu i w bagażniku.

- Opel Insignia Country Tourer "Wszechstronny"

Nadwozie kombi, lekko podwyższony prześwit, napęd 4x4 i terenowy makijaż. 

Opel Insignia Country TourerOpel Insignia Country Tourer fot. Opel | "Terenowa" Insignia obecnej generacji

- Opel Vivaro "Elastyczny kompan podróży"

Wraz z nową generacją nowy Opel Vivaro ma wkroczyć na wyższy poziom komfortu i być jeszcze bardziej elastyczny dla pasażerów.

- Opel Crossland X "Samochód z czymś eXtra"

Crossland X to nowy crossover segmentu B marki. W ofercie zastąpi Opla Merivę. Ma to być ciekawa hybryda minivana i crossovera. Auto powstaje równolegle z nowym Citroenem C3 Picasso na bazie innego Citroena, modelu C4 Cactus.

- Nowy crossover segmentu C

Najbardziej tajemnicza z zapowiedzianych przez Opla premier. Wiemy jednak, że auto będzie bazował na Chevrolecie Equinox. Nową generację SUV-a General Motors zaprezentowało we wrześniu tego roku. Podczas prezentacji mówiono, że Equinox trafi do sprzedaży w 114 krajach. Do Europy przyjedzie w szatach Opla.

Chevrolet EquinoxChevrolet Equinox fot. Chevrolet

Opel wypuści na rynek w 2017 roku kilka nowych samochodów. Która z premier jest Twoim zdaniem najciekawsza?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.