Skoda Octavia 2017 | Nowości we wnętrzu

Przy okazji nowej Skody Octavii temat jest tylko jeden - podzielone z przodu światła. Jednak to nie jedyna nowość, jaką przyszykowali dla nas Czesi. Dzisiaj zajrzymy do wnętrza kompaktu

Zacznijmy może od zmiany, która na zdjęciach promocyjnych rzuca nam się od razu w oczy - nowe ekrany systemu multimedialnego. 6,5-calowy ekran wersji Bolero urósł do 8 cali. Tyle cali miała do tej pory topowa odmiana systemu Columbus. Miała, bo w 2017 roku będzie to już 9,2 cala. Obydwa wraz z wersją Admundsen otrzymają także nowy wygląd, lepsze szkło oraz poprawioną reakcję na dotyk. Z otoczenia ekranów znikną klasyczne fizyczne przyciski, a zostaną zastąpione przyciskami wrażliwymi na dotyk. Już w najniższej wersji Swing standardem będzie szeroka integracja ze smartfonami za pomocą Apple CarPlay, Android Auto oraz Mirror Link.

Posiadacze telefonów z opcją ładowania indukcyjnego docenią opcję, jaką będzie bezprzewodowe ładowanie. Skoda Octavia będzie także wyposażona w moduł LTE i hotspot Wi-Fi.

Skoda Octavia 2017Skoda Octavia 2017 fot. Skoda

Czesi nie zapominają o swoim haśle przewodnim "Simply clever" i chcą zaoferować kierowcom kilka sprytnych rozwiązań. Przykład? Uchwyty na butelki zostały tak zaprojektowane, że ułatwiają ich otworzenie jedną ręką. Za to dla pasażerów z tyłu  przewidziano stoliczki w oparciach przednich siedzeń. W wyższych wersjach w wyposażeniach kombi w bagażniku znajdziemy latarkę LED. Będzie mocowana na magnes. Na liście opcji pojawi się nowy pakiet Komfort. W jego skład wejdzie ogrzewana kierownica oraz kluczyk z pamięcią ustawień. Zapamięta ustawienie m.in. fotela, systemu multimedialnego, trybu jazdy, systemów bezpieczeństwa czy oświetlenia ambient.

Przy okazji faceliftingu nie mogło oczywiście zabraknąć lekkich porządków w kabinie, obietnicy materiałów wyższej jakości czy nowych wzorów tapicerek.

Skoda już niedługo rozpocznie przyjmowanie zamówień na nową Octavię w wersjach wyposażenia Active, Ambition, Style oraz Laurin & Klement. Pierwsze auta trafią do kierowców na początku przyszłego roku. Później do oferty dołączy uterenowiona Octavia Scout, a na horyzoncie widać też sportową odmianę RS.

Skoda Octavia 2017Skoda Octavia 2017 fot. Skoda

Przy okazji nowej Octavii nie da się uciec przed tym tematem. Podzielone przednie światła... Hit czy kit?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.