Jeep Wrangler | Premiera coraz bliżej

Niedawno Jeep pokazał nową generację modelu Compass. Następny w kolejce jest kultowy Wrangler. W sieci pojawiły się bardzo ciekawe wizualizacje, oparte na prototypach i informacjach, jakie zdradził Jeep

Amerykanie szykują drobne zmiany w wyglądzie nadwozia. Przez lata pozostał niezmieniony i to właśnie ten aspekt wpływał w dużej mierze na wielką popularność tego samochodu. W nowym modelu inżynierowie dopracują kwestię aerodynamiki, ale pudełkowaty kształt zostanie zachowany. Szefostwo marki podkreśla, że jest to bardzo delikatna operacja, ponieważ Wrangler musi być nadal rozpoznawany przy pierwszym kontakcie.

W naszej galerii znajdziecie wizualizacje nowego Wranglera. Powstały na bazie zdjęć zamaskowanych Jeepów i informacji, jakie do tej pory udzielił sam producent.

Wizualizacja nowego Jeepa WrangleraWizualizacja nowego Jeepa Wranglera fot. JLwranglerforums

Pod maską Wranglera pojawią się nowe silniki Diesla oraz czterocylindrowe jednostki benzynowe połączone z ośmiobiegową skrzynią automatyczną. W tej kwestii Amerykanie wykorzystają wiedzę i technologię właściciela, czyli koncernu Fiat.

Jeep Wrangler zostanie też drastycznie odchudzony. Producent rozważał wykorzystanie aluminium do budowy ramy, ale ostatecznie będzie ona lżejsza i bardziej wytrzymała, ale nadal zbudowana ze stali. Aluminium zostanie wykorzystane za to w drzwiach, masce i kilku mniejszych elementach. Producent zapewnia, że nadal będzie to zwarta konstrukcja z zawieszeniem pozwalającym na szaleństwa w terenie.

Prototyp Jeep WranglerPrototyp Jeep Wrangler Prototypy nowego Wranglera już wyjechały na ulice

Nowy Jeep Wrangler zostanie zaprezentowany na początku przyszłego roku. Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych wejdzie jeszcze w 2017 r. jako rocznik modelowy 2018. Do Europy zajedzie trochę później.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.