Prototypy | Mercedes klasy G | Gelenda na nowo

Mercedes przygotowuje się do premiery nowej generacji klasy G. Prototypy już wyjechały na drogi

Miłośnicy modelu mogą odetchnąć, klasa G pozostanie klasą G. Nowa generacja nie przyniesie praktycznie żadnych większych zmian w wyglądzie. Charakterystyczne pudełkowate kształty dalej będą obecne w kultowym modelu. Największą zmianą będzie poszerzenie klasy G - mówi się, że auto urośnie około 10 cm wszerz.

Nowa generacja Gelendy będzie stała pod znakiem bardzo drastycznej kuracji odchudzającej. Znacznie niższa waga przełoży się na wyższą wydajność, mniejszy apetyt na paliwo i poprawi właściwości jezdne. Możemy się spodziewać również lepszych osiągów. Niektóre informacje mówią nawet o 400 zrzuconych kilogramach, ale na razie obracamy się tylko wśród plotek i spekulacji.

Jest za wcześnie na konkrety dotyczące jednostek napędowych. Nie powinniśmy się jednak spodziewać poważnych roszad. Na pewno w ofercie pojawi się nowy turbodiesel R6 o mocy około 313 KM. Niepewny jest los sześciolitrowej V-dwunastki (630 KM) z topowej G65 AMG - znak zielonych czasów. Reszta powinna pozostać bez zmian.

Kiedy nową klasę G zobaczymy na drogach? Wydaje się, że Mercedes będzie gotowy do zaprezentowania modelu w drugiej połowie 2017 roku. Możemy się go więc spodziewać we Frankfurcie. Do sprzedaży nowa Gelenda wejdzie na początku 2018 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.