Koniec Opla Merivy. Czas na...

Opel konsekwentnie przebudowuje swoją gamę. Po odświeżeniu większości modeli, teraz przyszedł czas na mocniejsze wejście do segmentu SUV-ów i crossoverów

Czas pożegnać się z Oplem Meriva. Niemiecka marka podjęła decyzję o wycofaniu tego modelu. To oficjalna informacja, potwierdzona przez szefową marketingu Opla, Tinę Mueller. Bezpośrednim następcą Merivy będzie zupełnie nowy model o nazwie Crossland X. Wraz ze zmianą nazwy mały minivan przeistoczy się w crossovera.

Będzie to drugi - obok Mokki X - mały crossover Opla. Ze zdjęć szpiegowskich wynika, że Crossland X nie wyprze się swoich korzeni i będziemy mieli do czynienia z ciekawą hybrydą SUV-a i vana:

Prototyp nowego OplaPrototyp nowego Opla Mocno zamaskowane Ople już jeżdżą po ulicach

Technicznym dawcą dla nowego modelu nie będzie jednak żadna konstrukcja z Russelsheim, a nowy Citroen C3 Picasso. Obydwa samochody powstają równolegle na bazie platformy wykorzystanej w Citroenie C4 Cactus. Prawdopodobnie to Opel będzie tym rozsądniejszym i mniej szalonym z braci bliźniaków. Internetowej prezentacji Opla Crossland X możemy się spodziewać na początku przyszłego roku. Targowy debiut został zaplanowany na marzec i targi w Genewie. Niemcy raczej nie będą długo zwlekać z rynkową premierą modelu.

Prawdopodobnie Crossland X będzie korzystał z tych samych jednostek napędowych do nowa Astra. Podstawowym silnikiem będzie trzycylindrowy benzyniak o pojemności 1.0 (105 KM). W ofercie pojawią się również 1.4 (125 KM) oraz wysokoprężny 1.6 CDTI (95 i 136 KM).

To nie jedyna premiera Opla w segmencie crossoverów i SUV-ów:

Chevrolet EquinoxChevrolet Equinox Chevrolet Equinox - ma trafić do Europy jako nowy SUV Opla

Pod koniec września General Motors pokazało nową generację Chevroleta Equinox. W Stanach Zjednoczonych ten model konkuruje przede wszystkim z Toyotą RAV4 i Hondą CR-V. Equinox ma trafić do sprzedaży w 115 krajach na całym świecie. Zobaczymy go również w Europie, gdzie przemieni się w Opla i dołączy do Mokki X oraz Crosslanda X. Kiedy? Niestety, nie mamy jeszcze żadnej konkretnej daty. Wiemy tylko, że w swojej ojczyźnie Chevrolet trafi do kierowców w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Czy przemienienie Merivy w crossovera to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Agora SA