Zarekwirowano supersamochody wiceprezydenta

Wiceprezydent Gwinei Równikowej ma słabość do drogich i szybkich samochodów. Niestety z trzema będzie musiał się pożegnać, ponieważ zostały kilka dni temu zarekwirowane przez szwajcarską policję

Teodoro Nguema Obiang Mangue to wiceprezydent Gwinei Równikowej, który poruszał się w ostatnim czasie po Szwajcarii Koenigseggiem One:1, Lamborghini Veneno Roadster i Bugatti Veyron. Trójka samochodów to rzadkie okazy, które są warte przeszło 8 mln dolarów.

Szwedzki supersamochód dysponuje mocą 1360 KM, a od 0 do 300 km/h rozpędza się w niecałe 12 sekund. Na całym świecie jest tylko siedem egzemplarzy tego modelu, a jeden z nich należał właśnie do wiceprezydenta Gwinei Równikowej. Z kolei Lamborghini Veneno Roadster powstał w nakładzie nie przekraczającym dziewięciu egzemplarzy, stąd jego cena. Auto oferuje 750 KM maksymalnej mocy. Bugatti Veyron przedstawiać nie trzeba, ale mimo upływu lat nadal wzbudza duże emocje.

Samochody należące do gwinejskiego polityka poruszały się o ostatnim czasie po ulicach Genewy, gdzie stacjonuje wiceprezydent znany z hulaszczego trybu życia. Jest on synem dyktatora, który przez zachodnie jest oskarżany o różne przestępstwa. Stąd decyzja o zarekwirowaniu samochodu w związku z toczącymi się postępowaniami.

 

Kilka lat temu podobna sytuacja spotkała prezydenta Gwinei Równikowej. Teodoro Obiang Nguema Mbasogo stracił wtedy Porsche Carrera GT, Maserati MC12, Ferrari Enzo, a także dwa egzemplarze Bugatti Veyron. Samochody zostały zlicytowane za kwotę 4,1 mln dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.