Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Echa Salonu Samochodowego w Paryżu już ucichły, ale na horyzoncie są już targi w Los Angeles. Producenci powoli zdradzają, co mają zamiar na nich pokazać. Jedna wiadomość przyćmiła jednak pozostałe

Mijający tydzień nie był wodospadem premier, ale kilka ciekawych nowości ujrzało światło dzienne. Zaczęło się od Volkswagena, który pokazał zdjęcia największego SUV-a w swojej gamie. Atlas nie trafi na polski rynek, ale cieszył się ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony. Tym, którzy jeszcze nie widzieli niemieckiego giganta, polecamy nadrobić zaległości. To jednak nie koniec nowości koncernu Volkswagena. Audi pokazało ostatnią odmianę drugiej generacji A5/S5. Cabriolet chyba nikogo nie zaskoczył wyglądem, wpisując się w stonowaną stylistykę odmian Coupe i Sportback.

W tym tygodniu pokazywaliśmy Wam nowe zdjęcia flagowego Hyundaia, który - podobnie jak wspomniany Volkswagen Atlas - nie dołączy do polskiej oferty Koreańczyków. Nowa Azera prezentuje się znakomicie. To samo można powiedzieć o Alfie Romeo Giulii, która w nieodległej przyszłości powinna doczekać się odmiany kombi. Na razie Włosi nie potwierdzają tych doniesień, ale eksperci są zgodni - kombi musi dołączyć do oferty. Inna włoska marka, Ferrari, przygotowuje się do premiery nowego F12. Zdjęcia szpiegowskie sugerują, że będziemy mieli do czynienia raczej z delikatnym liftingiem niż zupełnie nowym autem, ale branża i tak huczy od plotek. Ciekawość rozbudza też Mazda, która szykuje bardzo ważną premierę - w Los Angeles zadebiutuje zupełnie nowe CX-5.

Zdecydowanie najbardziej nieoczekiwaną wiadomością w tym tygodniu była wieść o rozstaniu Volkswagena z rajdami. Po bardzo udanym sezonie Niemcy postanowili zerwać z WRC. Wielka szkoda. Fani Volvo żałują jeszcze jednego - Szwedzi zapowiedzieli, że produkcja S90, a w przyszłości również pozostałych modeli, zostanie przeniesiona do Chin.

Co polecamy Wam szczególnie gorąco? Galerię zapowiadającą nowy kalendarz Inter Cars, nasze wrażenia z jazdy Oplem Mokką X i Hyundaiem Tucsonem oraz najnowszy odcinek "Dwóch zdań". W tym tygodniu Martin i Piotrek spierali się o to, które auto zdobędzie tytuł World Car of the Year. Ciekawe, z którym z nich się zgadzacie. Koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.