Audi | Opóźnienia przez kryzys

Audi zadecydowało o opóźnieniu premiery rynkowej kolejnej generacji A3, a także nadchodzącego crossovera Q4. Wszystko z powodu afery Dieselgate, która zajmuje zbyt wiele czasu inżynierom

Niemieckie źródła donoszą, że Audi odkłada premiery swoich najważniejszych modeli z powodu intensywności prac związanych z aferą Dieselgate. Inżynierowie pracują nad oprogramowaniem, które ma się pojawić w naprawionych egzemplarzach.

Dlatego premiera nowych modeli opartych na płycie podłogowej MQB będzie musiała chwilę poczekać. Model A3, który przeszedł w ubiegłym roku lekki lifting nie zdążył się jeszcze zestarzeć. Z kolei model Q4 będzie wersją produkcyjną konceptu TT Offroad Concept pokazanego dwa lata temu w Pekinie.

W przypadku drugiego wspomnianego modelu trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Audi wprowadzi Q4 na rynek dopiero w 2021 roku. Do tej pory najwięcej kontrowersji wzbudziła nazwa tego samochodu. Producent z Ingolstadt porozumiał się już w tej kwestii z koncernem FCA. W końcu podobne oznaczenia wykorzystują modele Alfa Romeo.

Audi TT Offroad ConceptAudi TT Offroad Concept fot. Audi

Nowy model Q4 ma przyciągnąć klientów atrakcyjnym designem oraz ekologicznymi technologiami pod maską. Auto będzie rywalizować z takimi modelami jak BMW X4 oraz Mercedes GLC. Można się spodziewać, że pod maską tego samochodu zadebiutują również całkiem nowe silniki benzynowe i wysokoprężne, nad którymi będą pracować przez najbliższe lata inżynierowie. Oczywiście, jak tylko uporają się z tematem afery Dieselgate.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.