Hyundai Azera | Szóste wcielenie flagowca

Koreański producent ujawnił najnowsze informacje dotyczące flagowego modelu Azera. Samochód debiutuje właśnie na rynku w szóstej odsłonie

Odkąd Hyundai zdecydował się na wydzielenie marki Genesis poza podstawową gamę modelową, model Azera przejął rolę topowego modelu tej firmy. Auto jest oferowane głównie na rodzimym rynku i w USA. Niewykluczone, że za jakiś czas pojawi się w innych częściach globu. Tym bardziej, że wygląda interesująco.

Koreańczycy opublikowali właśnie pierwsze zdjęcia pokazujące nadwozie i wnętrze. Sylwetka modelu Azera przypomina bardziej coupe niż klasyczną limuzynę, balansując przy tym pomiędzy autami sportowymi a muscle-carami.

Wnętrze również prezentuje się ciekawie. Nie brakuje tam materiałów takich jak skóra czy drewno. Dominującym punktem na kokpicie jest panel z systemem infotainment oraz analogowy zegarek.

Nowy model jest sprzedawany w Korei pod nazwą Grandeur. Ambicją Hyundaia jest zameldowanie się na stałe z tym modelem do segmentu premium. Nie znamy jeszcze losów tego samochodu w kwestii europejskiego rynku.

Czy twoim zdaniem Azera powinna trafić do polskiej oferty Hyundaia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.