Ferrari | Następca F12 już gotowy

Powoli przychodzi czas na następcę modelu F12 Berlinetta. Nowy model jest już prawie gotowy. Debiut przewidywany jest na marcowe targi w Genewie

Nowe auto (najprawdopodobniej będzie to facelifting) nazywane jest F12 M, ale nie jest to jeszcze oficjalna wersja potwierdzona przez producenta. Pod maskę trafi silnik V12, którego moc zostanie delikatnie podniesiona z 730 KM serwowanych obecnie do 769 KM. Tyle oferowała specjalna wersja F12tdf.

Poprawione parametry wpłyną na osiągi supersamochodu. Można spodziewać się, że od 0 do 100 km/h rozpędzi się w 3,1 sekundy. Niewykluczone, że w celu poprawy właściwości jezdnych F12 M będzie wyposażony w system skrętnej tylnej osi.

Dużo zmian pojawi się we wnętrzu. Być może pojawią się tam dwa ekrany systemu infotainment, podobnie jak w modelu GTC4 Lusso. Kilka miesięcy wcześniej pojawiały się sugestie na temat wersji hybrydowej przygotowanej dla silników V12. Jednak ostatnie doniesienia zdementowały te plotki. Takie rozwiązanie nie pojawi się pod maską Ferrari przed 2020 rokiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.