Apollo | 1000-konny supersamochód

Marka Apollo powstała na zgliszczach po Gumpercie przymierza się do wprowadzenia nowego supersamochodu na rynek. Projekt pokazany niedawno w Genewie wchodzi w poważniejszą fazę

Podczas salonu w Genewie mogliśmy zobaczyć koncept o nazwie Arrow. Maszyna zaprezentowana przez Apollo miała pod maską zestaw o mocy 1000 KM i według twórców była zdolna do rozwinięcia prędkości 360 km/h. Na razie są to osiągi „na papierze”, ale już niebawem będziemy mogli się przekonać na co stać firmę.

Pierwszym partnerem Apollo przy tym projekcie jest Manifattura Automobili Torino (MAT), która będzie wspierać kwestie produkcyjne. Do ekipy dołączyła jeszcze Scuderia Cameron Glickenhaus, która będzie produkować w tej samej fabryce tajemniczy model SCG003 S.

Supersamochód od ApolloSupersamochód od Apollo Fot. Apollo

Niedawno ruszyły prace nad wersją produkcyjną, która będzie wyposażona w silnik V12, który będzie w stanie wydobyć obiecane 1000 KM. Projekt otrzymał nazwę Titan (zbieżność z projektem Apple jest przypadkowa), a finał prac powinniśmy zobaczyć już podczas Festiwalu Szybkości w Goodwood w przyszłym roku.

Model nad którym pracują powstaje z przeznaczeniem na tor, ale powstanie też wersja drogowa. Apollo Arrow S ma wykorzystywać jednostkę V8 4.0 biturbo od Audi. Po kilku przeróbkach silnik będzie w stanie wydobyć z siebie 986 KM maksymalnej mocy oraz 999 Nm momentu obrotowego. Niewykluczone, że na potrzeby tej wersji zespół opracuje całkiem nową jednostkę.

Na razie firma Apollo nie podała żadnych oficjalnych informacji na temat daty premiery modelu wyposażonego w silnik V8. Zanim obie wersje ujrzą światło dzienne, zostaną intensywnie przetestowane na torze Nurburgring.

Więcej o: