Skoda Kodiaq | Powstanie wersja coupe

Skoda Kodiaq nie zdążyła już zadebiutować na rynku, a już słyszymy o nowych wersjach. Szef marki potwierdził nawet wersję coupe

Skoda Kodiaq Coupe? Powstanie takie modelu jest bardzo prawdopodobne. Sam szef marki, Bernhard Maier, w rozmowie z AutoExpress potwierdził, że inżynierowie i projektanci dostali już zielone światło. Jednak jeżeli Skoda Kodiaq Coupe naprawdę powstanie, to będzie sprzedawana tylko na bardzo chłonnym rynku chińskim. Produkcja usportowionego SUV-a również zostanie umiejscowiona w Państwie Środka.

Mimo że SUV-y coupe raczej nie grzeszą walorami praktycznymi, to Skoda - w swoim stylu - mówi o "najbardziej praktycznym aucie w klasie". Czesi chcą zaoferować jak największy bagażnik i dużo miejsca z tyłu nawet dla wysokich pasażerów. Ze względu na ścięty dach wersja siedmioosobowa jest wykluczona.

Nowości dla Europy

Europejscy klienci mogą za to liczyć na mocniejsze silniki pod maską Kodiaqa. Już zapowiedziano 2.0 TDI o mocy 240 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kodiaq w tej wersji silnikowej będzie w standardzie oferowany z dwusprzęgłową przekładnią DSG oraz napędem 4x4. Wiemy, że Czesi zastanawiają się nad jeszcze mocniejszymi wersjami SUV-a, ale ich ewentualna premiera to pieśń przyszłości.

W jednej z poprzednich wypowiedzi Bernhard Maier przyznał, że Czesi bardzo poważnie rozważają wprowadzenie do sprzedaży Kodiaqa w wydaniu Scout (stylistyczne nastawienie na offroad) oraz Sportline (SUV pokaże sportowy pazur).

Skoda Kodiaq Coupe. Czy Czesi powinni pomyśleć o takim modelu również w Europie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.