Tata Hexa | SUV po indyjsku

Ciekawostka prosto z Indii. Tamtejszy gigant - marka Tata - już niedługo wprowadzi do sprzedaży nowego SUV-a.

Choć Tata Hexa przeznaczona jest wyłącznie na rynek indyjski (przynajmniej na razie), to po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć ten model na europejskiej ziemi. W 2015 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentowano Hexę Concept. Model dojrzał już do wersji produkcyjnej i wejdzie do sprzedaży w styczniu 2017 r.. To propozycja dla ludzi z "aktywnym trybem życia".

Indyjscy kierowcy nie będą mieli zbyt dużego wyboru w salonie. SUV będzie dostępny z tylko jednym silnikiem. To 2,2-litrowy diesel o mocy 153 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Już w standardzie Hexa dostanie napęd 4x4. Skrzynie biegów są dwie: 6-biegowa ręczna i automat o tej samej liczbie przełożeń.

Tata HexaTata Hexa fot. Tata

W Hexie dostępne będzie specjalne pokrętło, za pomocą którego będzie można ustawić tryb jazdy. Te uzależnione są od skrzyni biegów. W manualu tryby jazdy są cztery: Auto, Comfort, Dynamic oraz Rough Road (ma się przydać, gdy Hexa zjedzie z asfaltowych dróg), a dla automatu przewidziano tylko dwa: Auto i Sport.

Mimo że samochody w Indiach sprzedaje się przede wszystkim jak najniższą ceną, to Tata Hexa ma zaoferować klientom naprawdę bogate wyposażenie i długą listę opcji. Mowa m.in. o systemie multimedialnym ConnectNext, kolorowym ekranie dotykowym o przekątnej 5 cali, obsłudze komend głosowych, szerokiej możliwości integracji ze smartfonem (nie wspomniano o Apple CarPlay czy Android Auto), 10-głośnikowym audio sygnowanym przez JBL, kamerze cofania, łączności Bluetooth i nawigacji satelitarnej.

Hexa dostępna jest w dwóch wariantach: sześcio- i siedmioosobowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by złożyć dwa tylne rzędy złożyć i cieszyć się dużą przestrzenią bagażową.

Tata HexaTata Hexa fot. Tata

 

Czy chciałbyś zobaczyć Tatę Hexa na europejskich drogach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.