Prototypy | Kolejne wieści o Alfe Romeo Stelvio

Długo wyczekiwany SUV Alfa Romeo zadebiutuje już za miesiąc podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Kilka dni temu przyłapano zamaskowany egzemplarz, który zdradza kilka szczegółów na temat wyglądu tego auta

W ciasnym segmencie SUV pojawi się kolejny gracz wprowadzony przez Alfa Romeo, które zapowiada taki samochód co najmniej 13 lat, licząc od debiutu konceptu Kamal. Model Stelvio jest już bliski produkcji i zadebiutuje za kilka tygodni w Ameryce. Po europejskich drogach przemieszczają się już zamaskowane egzemplarze, które pod względem gabarytów są nieco większe niż BMW X3, które będzie jednym z głównych rywali włoskiego samochodu.

Alfa Romeo Stelvio będzie dostępna z identycznymi wersjami silnikowymi co model Giulia. Pod maską zagości też dwulitrowy, turbodoładowany benzyniak o mocy 280 KM oraz 210-konny diesel o pojemności 2,2 litra. W gamie nie powinno zabraknąć sportowej wersji Quadrifoglio z silnikiem 2,9 V6. Przy mocy ponad 500 koni auto rozpędzi się do setki w czasie około czterech sekund.

Przedstawiciel segmentu SUV będzie dostępny w wersji z napędem na tylna oś i wszystkie koła. W zależności od wersji silnikowej będzie dostępna sześciobiegowa skrzynia ręczna lub ośmiobiegowy automat.

Targi motoryzacyjne w Los Angeles ruszają 18 listopada, a więc czasu nie ma zbyt wiele. Niewykluczone, że pierwsze, oficjalne zdjęcia samochodu pojawią się w sieci już za kilka tygodni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.