Volkswagen Atlas | Nowy SUV już w listopadzie

Już w listopadzie, podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles, Volkswagen pokaże zupełnie nowego SUV-a. To model przeznaczony dla aktywnych rodzin

Volkswagen Atlas to nowy SUV przeznaczony na rynek amerykański. Niestety, wszystko wskazuje na to, że model nie trafi do Europy, choć Volkswagen nie powiedział w tej kwestii jeszcze ostatniego słowa. Premiera przewidziana jest na 18 listopada i Salon Samochodowy w Los Angeles. Mimo że do oficjalnej prezentacji zostało jeszcze trochę czasu, to VW już rozpoczął kampanię promocyjną.

W pierwszy filmie promocyjnym z serii Niemcy skupili się na samym pomyśle na nowy model:

"To samochód, który zawiezie całą rodzinę na wycieczkę do parku narodowego, krótki wypad do lasu albo do domku nad jeziorem w górach. W skrócie, to auto, które idealnie wpisze się w aktywny tryb życia." - zapowiada SUV-a Jim Burch, Product Manager w amerykańskim Volkswagenie

Co już wiemy o Atlasie?

Na razie Atlas występuje pod nazwą "Midsize SUV", co można luźno przetłumaczyć jako SUV średnich rozmiarów. Jednak będzie średni tylko jak na warunki amerykańskie, bo w Europie uchodziłby za auto co najmniej duże. Spodziewana długość Atlasa to 5,04 metra. SUV pomieści na pokładzie 7 osób. Najgroźniejszymi konkurentami Volkswagena będą Honda Pilot oraz Toyota Highlander. Atlas będzie od nich większy - długość japońskich SUV-ów nie przekracza 5 metrów (Honda 4,94 m, a Toyota 4,85 m).

Toyota HighlanderToyota Highlander fot. Toyota | Toyota Highlander

Honda PilotHonda Pilot fot. Honda | Honda Pilot

Pod maskę trafią dwie jednostki napędowe: dwulitrowy, czterocylindrowy sillnik o mocy 238 KM oraz 3,6-litrowa V-szóstka o mocy 280 KM.

Produkcja Atlasa ruszy w zakładach w Chattanooga (Tennessee) niedługo po kalifornijskich targach. Do pierwszych klientów SUV ma trafić jeszcze w tym roku.

Volkswagen CrossBlue ConceptVolkswagen CrossBlue Concept fot. VW | CrossBlue - koncepcyjna zapowiedź Atlasa

 

Czy chciałbyś zobaczyć na polskich drogach Volkswagena Atlas?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.