MINI Countryman | Największe MINI w historii

MINI Countryman nie jest już tylko stylowym crossoverem - teraz to też praktyczne, rodzinne auto, które pomieści znacznie więcej bagażu niż poprzednik

Nowe MINI wyraźnie urosło - Countryman jest o 20 cm dłuższy i o 3 cm szerszy od poprzednika. Rozstaw osi zwiększono o 7,5 cm. Bagażnik pomieści teraz 450 l, ale jego pojemność można regulować, nie składając foteli - tylna kanapa przesuwa się w zakresie 13 cm. Po złożeniu oparć przestrzeń wzrasta do 1390 l. Dostęp do kufra jest ułatwiony dzięki elektrycznie unoszonej klapie - to jedna z nowości w tym modelu. Jest ich więcej.

Nowe MINI Countryman wyposażono w reflektory diodowe i nowy wyświetlacz centralny, który teraz może mieć przekątną nawet 8,8 cala. Jedną z nowych opcji, która może być na nim wyświetlana, jest Country Timer, czyli graficznie przedstawiony poziom trudności trasy w terenie, którą pokonał kierowca. Najważniejszą zmianą we wnętrzu jest jednak dodatkowa przestrzeń i kilka schowków, które zwiększają jego praktyczność - MINI nie chce być już tylko stylowe.

MINI Countryman Cooper SMINI Countryman Cooper S Fot. MINI

Ważną nowością, zapowiadaną już od dłuższego czasu, jest wprowadzenie wersji hybrydowej, w której silnik benzynowy o pojemności 1.5 l wspierany jest motorem elektrycznym o mocy 88 KM. Lista silników prezentuje się następująco:

  • Cooper: benzyna 1.5? - 136 KM, 220 Nm
  • Cooper S: benzyna 2.0 - 192 KM, 280 Nm
  • Cooper D: diesel 2.0 - 150 KM, 330 Nm
  • Cooper SD: diesel 2.0 - 190 KM, 400 Nm
  • Cooper S E (hybryda typu plug-in): benzyna 1.5 i silnik elektryczny - 136 KM + 88 KM

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.