Pierwszy SUV DS-a już w przyszłym roku

Marka premium koncernu PSA zapowiada ofensywę modelową. Rozpocznie się ona już w przyszłym roku, a na pierwszy ogień pójdzie rasowy SUV

Pierwszy SUV DS-a pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Ambicją Francuzów jest konkurowanie z Mercedesem GLC, BMW X3 i Audi Q5. Auto będzie zbudowane na platformie EMP2, którą koncern wykorzystał już m.in. w Peugeocie 3008 i 5008. Ze strony wizualnej możemy się spodziewać rozwinięcia pomysłów z koncepcyjnego Wild Rubis (zdjęcia konceptu znajdziecie w galerii). Informacje o SUV-ie pochodzą z bardzo wiarygodnego źródła - w rozmowie z serwisem AutoExpress potwierdził je Maxime Picat, dyrektor PSA Europe.

Dowiedzieliśmy się też, że DS już w okolicach 2019 roku wprowadzi do sprzedaży samochody z przyjaznymi środowisku napędami. Możemy się spodziewać aut elektrycznych i hybryd (również typu plug-in). Co więcej, DS nie planuje modelu wyłącznie elektrycznego. Kierowca ma mieć zawsze do wyboru różne rodzaje napędu. Będzie to więc rozwiązanie podobne do tego, które Hyundai wykorzystał w Ioniqu. Przypomnijmy, w koreańskim aucie dostępne są trzy napędy: hybrydowy, hybrydowy typu plug-in oraz w pełni elektryczny.

DS Wild Rubis ConceptDS Wild Rubis Concept fot. PSA | DS Wild Rubis Concept

DS planuje znacznie rozszerzyć swoją ofertę. W 2018 roku do dużego SUV-a dołączy mniejszy crossover na bazie DS 3. Z kolei rok 2019 to data premiery nowego DS 4, który ma stylistycznie nawiązywać do konceptu Divine DS.

Divine DS ConceptDivine DS Concept fot. PSA | Divine DS Concept

Rok później zostanie zaprezentowana nowa generacja DS 5. To jednak nie jedyna nowość, jaką Francuzi szykują na najbliższe lata. W planach jest bowiem jeszcze jeden luksusowy model, inspirowany konceptem Citroen DS Numero 9. Najważniejszym rynkiem dla limuzyny będą Chiny, ale PSA nie wyklucza premiery w Europie.

Citroen DS Numero 9Citroen DS Numero 9 fot. PSA | Citroen DS Numero 9

 

Czy nowe modele pomogą DS-owi na poważnie zaistnieć w klasie premium?
Więcej o: