Skoda Kodiaq | Ruszyła produkcja w Kvasinach

Czeska fabryka należąca do Skody uruchomiła kilka dni temu produkcję nowego SUV-a. Model Kodiaq pojawi się na drogach dopiero na początku przyszłego roku

Przed uruchomieniem produkcji obiekt w czeskich Kvasinach, który istnieje już 82 lata, wymagał rozbudowy. Koncern VW zainwestował tam przeszło 1,15 mld zł. Powstała nowa tłoczna, powiększono lakiernię i magazyn, a także zmodyfikowano linię montażową.

Jest to jeden z trzech zakładów Skody na terenie Republiki Czeskiej, gdzie powstają modele Yeti i Superb. Obecnie pracuje tam prawie 6 tys. osób, ale przez następne dwa lata dołączy jeszcze co najmniej 2 tys. pracowników. W zeszłym roku wyprodukowano tam 142 tys. samochodów. Po zakończeniu przebudowy rocznie będzie powstawać 280 tys. aut.

Skoda KodiaqSkoda Kodiaq fot. Michał Dek

Skoda Kodiaq to długo oczekiwany przedstawiciel segmentu SUV, który będzie walczył na trudnym rynku z takimi modelami jak Kia Sorento czy Hyundai Santa Fe. Auto będzie się wyróżniać największym bagażnikiem w klasie, miejscem dla siedmiu osób oraz atrakcyjną ceną.

Podstawowa wersja Active z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM połączona z sześciobiegową skrzynią ręczną i napędem na przednie koła będzie kosztować 89 900 zł. Do wyboru jest jeszcze 150-konny wariant tego samego silnika oraz wersja 2.0 TSI o mocy 180 KM. Nie zabraknie również silników wysokoprężnych, dostępnych w jednej pojemności (2.0 TDI), ale dwóch wersjach (150 i 190 KM).

Czy twoim zdaniem Skoda Kodiaq osiągnie rynkowy sukces?
Więcej o:
Copyright © Agora SA