Tesla Model 3 | Wyprzedano całą roczną produkcję

Najnowszy model Tesli wzbudza wielkie zainteresowanie potencjalnych klientów. W ciągu kilku tygodni od uruchomienia zapisów na samochód wyprzedano całą roczną produkcję, mimo że pierwsze egzemplarze nie pojawiły się jeszcze na ulicach

Prezentowane kilka lat temu samochody Tesli nie biły rekordów sprzedaży. Przełomem był dopiero Model 3 pokazany publiczności w pierwszej połowie roku. Atrakcyjna cena poniżej 30 tys. dolarów sprawiła, że zainteresowanie przerosło oczekiwania producenta. W ciągu kilku tygodni zebrano ponad 400 tys. zamówień. To przekracza możliwości producenta.

Elon Musk powiadomił za pośrednictwem Twittera, że produkcja na pierwszych 12 miesięcy została właśnie sprzedana. Klienci, którzy będą zamawiać kolejne egzemplarze będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dostaną samochód nie prędzej jak w połowie 2018 roku. Jednak trzeba brać pod uwagę kolejne przesunięcia w czasie, ponieważ produkcja tak na dobre jeszcze nie wystartowała. Tesla uruchomi ją dopiero w połowie przyszłego roku. Pierwsze egzemplarze trafią na drogi dopiero kilka miesięcy później.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.