Toyota Yaris | W wersji hot-hatch

Kilka tygodni temu poznaliśmy najnowszą broń Toyoty w walce o tytuł mistrza WRC, a tymczasem dochodzą do nas plotki o ostrzejszym Yarisie. Czyżby japoński koncern zamierzał powrócić do sportowych korzeni?

Sportowe samochody nie są dla Toyoty żadną nowością. Japońska firma przez lata produkowała wiele modeli, a niektóre z nich mają teraz status kultowych. Jednak przez ostatnie lata firma stawiała przede wszystkim na ekologiczne rozwiązania, ale przez ostatnie ruchy pokazuje, że nadal w firmie tli się sportowy promyk.

Program rajdowy kierowany przez Tommiego Makinnena jest już na ukończeniu, a tymczasem pojawiają się plotki na temat ostrzejszej wersji Toyoty Yaris. Miejski samochód w nowym wydaniu może się pojawić już w przyszłym roku, ale tylko w wersji koncepcyjnej. Model produkcyjny pojawi się tuż po debiucie nowej generacji Yarisa, a ta jest zaplanowana na przyszły rok.

Plotki potwierdzają przedstawiciele japońskiego koncernu. Szef europejskiego oddziału Toyoty, Johan van Zyl, powiedział ostatnio, że udział w motorsporcie wymaga również odzwierciedlania w oferowanych produktach. Dodał też, że Toyota zamierza wprowadzić na europejski rynek model, który będzie przypominał o udziale marki w rajdach.

Nowa rajdówka Toyoty powstała przy udziale Gazoo Racing. To oznacza, że inżynierowie tej firmy mogą mieć realny wpływ na specjalną wersję samochodu. Niewykluczone, że oprócz całkowicie nowej wersji powstanie seria sportowych dodatków.

Czy Toyota Yaris w wersji hot-hatch miałaby szansę zamieszać na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.