DeLorean DMC-12 | Ruszyły zamówienia 

Fani legendarnego samochodu z "Powrotu do przyszłości" mogą zacząć liczyć oszczędności. Produkcja DeLoreana DMC-12 ruszy już w przyszłym roku. Producent otworzył listę zamówień

Od jakiegoś czasu mówiło się, że grupa entuzjastów marki DeLorean ze Stanów Zjednoczonych postanowiła przywrócić markę do życia. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu w zeszłym roku przepisów, które zezwalają niewielkim producentom samochodów omijać kosztowne badania homologacyjne i crash testy. Jedynym ograniczeniem jest sprzedaż tych aut w limitowanych nakładach.

Po kilku miesiącach od pierwszych zapowiedzi w końcu ruszyły zapisy na zupełnie nowe egzemplarze DMC-12. Chętni mogą się zgłaszać przez specjalną stronę internetową, gdzie można złożyć zamówienie. Nie jest potrzebna zaliczka, nie trzeba też podpisywać umowy. Kontakt nie jest wiążący, co oznacza, że można zrezygnować w dowolnej chwili. W kolejce będą uprzywilejowani właściciele egzemplarzy produkowanych przed laty.

DeLorean DMC-12DeLorean DMC-12 Fot. DeLorean

Nowe egzemplarze będą produkowane w amerykańskiej fabryce znajdującej się w stanie Teksas. Firma zamierza budować jeden egzemplarz miesięcznie. Wszystkie samochody będą powstawać w oparciu o oryginalne części, których powinno wystarczyć na co najmniej 300 samochodów.

Jedyną zmianą będzie jednostka napędowa, układ hamulcowy, ogumienie oraz felgi. Pod maską nie ujrzymy już przestarzałej konstrukcji V6 o mocy 130 KM. Zamiast tego pojawi się coś nowocześniejszego. Prawdopodobnie będzie to jednostka V6 lub V8 spełniająca wymogi EPA. Maksymalna moc tej konstrukcji zmieści się w granicach 300-400 KM. Producent nie ujawnił jeszcze ceny, ale można się spodziewać kwoty w okolicach od 85 do 100 tys. dolarów.

Więcej o:
Komentarze (9)
Powrót legendy. Znów można zamawiać to auto
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mikolaj

  0

  Jeśli Polska ma iść ku lepszemu, to musi się coś zmienić, np likwidacja ZUSu jest świetnym pomysłem. Brawo Robert Gwiazdowski!

 • Gość: wlad

  0

  Radny województwa lubuskiego - Łukasz Mejsa bierze polskę we własne ręce - razem z ruchem FairPlay Gwiazdowskiego

 • Gość: dobry

  0

  Gwiazdowski za likwidacją składek NFZ. A to ci dopiero!

 • Gość: zjedz kaka

  Oceniono 2 razy 0

  "Ogumienie" brzmi nowocześnie :/

 • Gość: Krzysi

  Oceniono 1 raz -1

  Osobiście przeraża mnie to jak wygląda obecnie emerytura. Gwiazdowski obiecuje, że państwo będzie dopłacać do emerytur niższych niż obywatelskie. Daje to przynajmniej jakąs nadzieję

 • Gość: brajaken

  Oceniono 2 razy -2

  Jesteście za jawnością władzy? Polska Fair Play proponuje przeniesienie urzędów państwowych do innych miejscowości. Nie sądzicie że daje to wiekśze szanse na rozwój?

 • Gość: Krzysi

  Oceniono 2 razy -2

  Koniec z ZUSem! Gwiazdowski proponuje jego całkowitą likwidację ;) Nie wiem jak wy, ale ja się podpisuje pod obiema rękami!!!!

 • Gość: oskarm

  Oceniono 2 razy -2

  Rozliczyliście już PIT w tym roku? Ja też ale mam tego dostc! Polska Fair Play obiecuje likwidację PITu, co wy na to?

 • Gość: brajanek

  Oceniono 2 razy -2

  Gwiazdowski nie wkeca ludziom kitu. Wprost mówi, że nie zlikwiduje podatków, ale postara sie wprowadzić lepszy system

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX