DeLorean DMC-12 | Ruszyły zamówienia 

Fani legendarnego samochodu z "Powrotu do przyszłości" mogą zacząć liczyć oszczędności. Produkcja DeLoreana DMC-12 ruszy już w przyszłym roku. Producent otworzył listę zamówień

Od jakiegoś czasu mówiło się, że grupa entuzjastów marki DeLorean ze Stanów Zjednoczonych postanowiła przywrócić markę do życia. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu w zeszłym roku przepisów, które zezwalają niewielkim producentom samochodów omijać kosztowne badania homologacyjne i crash testy. Jedynym ograniczeniem jest sprzedaż tych aut w limitowanych nakładach.

Po kilku miesiącach od pierwszych zapowiedzi w końcu ruszyły zapisy na zupełnie nowe egzemplarze DMC-12. Chętni mogą się zgłaszać przez specjalną stronę internetową, gdzie można złożyć zamówienie. Nie jest potrzebna zaliczka, nie trzeba też podpisywać umowy. Kontakt nie jest wiążący, co oznacza, że można zrezygnować w dowolnej chwili. W kolejce będą uprzywilejowani właściciele egzemplarzy produkowanych przed laty.

DeLorean DMC-12DeLorean DMC-12 Fot. DeLorean

Nowe egzemplarze będą produkowane w amerykańskiej fabryce znajdującej się w stanie Teksas. Firma zamierza budować jeden egzemplarz miesięcznie. Wszystkie samochody będą powstawać w oparciu o oryginalne części, których powinno wystarczyć na co najmniej 300 samochodów.

Jedyną zmianą będzie jednostka napędowa, układ hamulcowy, ogumienie oraz felgi. Pod maską nie ujrzymy już przestarzałej konstrukcji V6 o mocy 130 KM. Zamiast tego pojawi się coś nowocześniejszego. Prawdopodobnie będzie to jednostka V6 lub V8 spełniająca wymogi EPA. Maksymalna moc tej konstrukcji zmieści się w granicach 300-400 KM. Producent nie ujawnił jeszcze ceny, ale można się spodziewać kwoty w okolicach od 85 do 100 tys. dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.