MINI Countryman | Nadjeżdża hybryda

Już niebawem na rynku zadebiutuje druga generacja MINI Countryman. Przy tej okazji pojawi się po raz pierwszy wersja napędzana hybrydowym układem napędowym. Znamy już pierwsze szczegóły

Pod maską nowego MINI Countryman pojawi się nowa, trzycylindrowa jednostka o pojemności 1,5 litra. Jej zadaniem będzie dostarczanie napędu na przednią oś, natomiast z tyłu będzie wspomagać ją silnik elektryczny. Podobny zestaw jest montowano od jakiegoś czasu w BMW 225xr Plug-In Hybrid, gdzie dostarcza w sumie 221 KM. Jeśli plotki się potwierdzą, takich samych parametrów możemy się spodziewać w nowym MINI. Naładowane do pełna akumulatory pozwolą przejechać w trybie elektrycznym nawet 40 km. Akumulatory o pojemności 7,6 kWh zamontowano pod tylną kanapą, co poprawi środek ciężkości.

Jeden z przedstawicieli marki MINI zapowiedział, że hybrydowy Countryman nie będzie powstawał jedynie z myślą o oszczędzaniu paliwa. Samochód ma dostarczać sporo frajdy z jazdy. Jazda na silniku elektrycznym nie będzie ograniczona do 30-40 km/h, jak ma to miejsce w innych modelach. Prędkość maksymalna w tym trybie ma być ograniczona do 125 km/h.

Premiera nowego MINI Countryman z hybrydowym napędem nastąpi na początku przyszłego roku. To już kolejne podejście MINI do tematu napędzania prądem. W 2008 roku pojawił się model E, który miał pod maską wyłącznie silnik elektryczny. W ramach testu wyprodukowano wówczas 600 egzemplarzy tej wersji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.