Nissan Z | Zaskakujący następca 370Z

Nissan SUV-ami stoi. Całkiem prawdopodobne, że do rodziny japońskich crossoverów dołączy nowy model. Tym razem o sportowej charakterystyce

Nissan 370Z debiutował w 2009 roku i ma już swoje lata. Miłośnicy japońskiej marki już wyczekują jego następcy, ale wiele wskazuje na to, że Nissan może nas zaskoczyć. Pojawiają się bowiem plotki, że 370Z zostanie zastąpione nie swoim bezpośrednim następcą, a - zgodnie z obowiązującą ostatnio w motoryzacji modą - crossoverem.

Na razie nie wiadomo jak nowy przedstawiciel rodziny Z będzie się nazywał ani jaka jednostka będzie oddelegowana do napędzania crossovera. Całkiem prawdopodobne, że będzie to układ hybrydowy. Wiemy za to, że stylistycznie auto będzie czerpać z koncepcyjnego Nissana Gripz.

Szef Nissan Europe zapytany o zastąpienie 370Z crossoverem ani nie zdementował plotek, ani ich nie potwierdził. Zasugerował jednak, że Nissan szykuje się do premiery sportowego samochodu:

To dobre pytanie. Niestety, nie mogę komentować tych doniesień. Uważam, że trzeba sobie zadać pytanie, co jest częścią Nissana jako marki. Moim zdaniem, sportowe osiągi są częścią naszego dziedzictwa. Nie wykluczam żadnego modelu, ale - na razie - nie komentujemy naszych przyszłych samochodów.- powiedział Paul Wilcox
Czy ewentualna decyzja o zastąpieniu modelu 370Z crossoverem to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.