MINI Carbon Pro Edition | Z myślą o torze

MINI posiada w swojej ofercie ekstremalny wariant John Cooper Works, ale już niebawem do gamy dołączy spokojniejsza wersja pozycjonowana tuż poniżej

Wersja Carbon Pro Edition to wariant przygotowany z myślą o kierowcach, którzy lubią regularnie pobawić się na torze wyścigowym. Auto wyróżnia się czarnym lakierem Midnight Black oraz 18-calowymi felgami Cross Spoke 506 w podobnym odcieniu. Specjalna wersja jest dostępna w wariancie trzy- i pięciodrzwiowym. Jak sama nazwa wskazuje, nie mogło zabraknąć dodatków z włókna węglowego. Lekki i wytrzymały materiał pojawił się na obudowach lusterek, wlotach powietrza, masce oraz końcówkach wydechu.

Specjalna wersja powstała bazie modelu Cooper S wyposażonego w silnik 2.0 Turbo z zainstalowanym pakietem John Cooper Works Pro Tuning Kit. W praktyce oznacza to, że jednostka dysponuje mocą 208 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W porównaniu ze standardową wersją jest to wzrost o 16 KM i 20 Nm. Jednostkę połączono z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Układ hamulcowy składa się z nawiercanych tarcz sportowych dostępnych w pakiecie John Cooper Works Pro.

Mini Carbon Pro Edition jest już dostępne w sprzedaży. Cena wersji trzydrzwiowej rozpoczyna się od 169 900 zł. Za model z dodatkową parą drzwi zapłacimy co najmniej 173 600 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.