Suzuki i Toyota działają razem 

Szykuje się kolejny mariaż pomiędzy dwoma dużymi producentami samochodów z Japonii. Toyota i Suzuki podpisały porozumienie, na mocy którego zamierzają zająć się rozwojem technologii przyjaznych do środowiska. Oba koncerny będą również współpracować w zakresie informatyki i bezpieczeństwa

Zdaniem szefostwa obu marek współpraca przyniesie korzyści w obliczu szybko zmieniającego się przemysłu motoryzacyjnego, ale firmy nie rezygnują z rywalizacji na pozostałych polach. Zdaniem szefa Toyoty, w dzisiejszych czasach przetrwanie firmy zależy w dużej mierze od możliwości współpracy. Dodał też, że firmom nie wystarczy samodzielna praca nad nowymi rozwiązaniami technicznymi. Z kolei przedstawiciel Suzuki poinformował, że firma była już wcześniej chętna do takiej współpracy, co wielokrotnie sygnalizowała. Obie firmy liczą, że w niedługim czasie dołącza do nich kolejne podmioty, z którymi wypracują nowe standardy dla przemysłu.

Toyota jest od wielu lat liderem w produkcji samochodów hybrydowych. Od niedawna firma pracuje także nad technologią ogniw paliwowych zasilanych przez wodór. Japońska marka rozwija także technologię autonomicznej jazdy oraz sztuczną inteligencję w samochodach, ale bazuje głównie na własnych rozwiązaniach. Toyota współpracuje od jakiegoś czasu z BMW, z którym pracuje nad wspólnym modelem sportowym, a także wykorzystuje silniki wysokoprężne niemieckiego producenta. Kolejnymi kooperantami tej marki jest Mazda oraz koncern PSA. Niedawno producent związał się z firmą Microsoft, która dostarcza narzędzia informatyczne dla zespołu rajdowego Gazoo Racing.

Suzuki to marka, która specjalizuje się w produkcji małych samochodów oraz jednośladów. Do tej pory firma nie miała w swojej ofercie auta z napędem hybrydowym. W zeszłym roku japoński producent zakończył współpracę z Volkswagenem. Obie firmy miały się dzielić rozwiązaniami technologicznymi, ale Japończycy nie byli w stanie porozumieć się z Niemcami. W efekcie tego Suzuki straciło sporo pieniędzy, ponieważ było zmuszone wykupić swoje akcje sprzedane koncernowi VW.

W najbliższej przyszłości Toyota i Suzuki będą współpracować w temacie pojazdów przyszłości. Zamierzeniem jest stworzenie autonomicznych, bezpiecznych, a do tego bardzo ekonomicznych pojazdów wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny multimediów.

Więcej o:
Komentarze (7)
Kolejny duży mariaż w branży moto
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Hero.

  Oceniono 14 razy 6

  Wszystkie japończyki są o wiele lepsze od niemieckich kopcących złomów.

 • Gość: e e

  Oceniono 4 razy 4

  nie pracuje nat ogniwami paliwowymi tylko produkuje auta z ogniwami paliwowymi
  opracowali to oni z 5 lat temu ,agoro hehe

 • Gość: julian

  Oceniono 11 razy -1

  toyota już w tym momencie ma modele przyjazne dla środowiska. wszystkie hybrydy w tym jeszcze mirai dobrze sobie radzą w tym temacie. hybrydy mają obniżoną emisję co2 do atmosfery a mirai jej w ogóle nie ma.

 • Gość: kaja

  Oceniono 10 razy -2

  też jestem fanką toyoty :) mam taką jedną w domu od lat i nie planuję zmiany marki :) jeżdżę corollą bo najbardziej odpowiada mi rozmiar vs oszczędność na paliwie. nie psuje się, na przeglądy i serwisy jeżdżę do salonu toyoty do piaseczna i mam spokój na długo. zwłaszcza, że tam znają się na rzeczy.

 • Gość: gaweł

  Oceniono 10 razy -2

  Toyota ma za sobą owocną współpracę z wieloma markami. Na pewno wie jak wykorzystać tę współpracę żeby stworzyć coś nowego i dobrego a przy tym nieniszczącego środowiska.

 • Gość: Hero.

  Oceniono 12 razy -4

  Toyota od jakiegoś czasu staje się bezkonkurencyjna. Widać, że marka chce odejść od dobrych aczkolwiek nieco nudnych rozwiązań. Samochody, które ostatnio prezentują japończycy naprawdę się zmieniły na przestrzeni kilku lat, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe technologie. Współpraca na pewno zaowocuje kolejnymi sukcesami. Ja zawsze jeździłem autami niemieckimi, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą na japończyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX