Honda | Samochód wydrukowany w 3D 

Honda przy współpracy Kabuki Inc. Postanowiła stworzyć swój pierwszy samochód wydrukowany w technologii 3D. Ten nietypowy samochód miał swoją premierę podczas branżowej imprezy Createc w Wielkiej Brytanii

Mikrosamochód stworzony przez Hondę powstał na zamówienie japońskiej firmy Toshimaya. Będzie służył jako samochód dostawczy firmy cukierniczej. Przy tworzeniu tego samochodu duży udział miała firma Kabuku, która ma duże doświadczenie w technologii druku 3D.

Mikrosamochód ma długość 2,5 m, szerokość 1,28 m i 1,55 m szerokości. W kabinie zmieści się tylko kierowca, a za jego plecami znajduje się przestrzeń bagażowa. Zeroemisyjna Honda waży zaledwie 600 kg i rozpędza się do 70 km/h. Akumulatory naładowane do pełna pozwalają przejechać 80 km, co spokojnie wystarczy do codziennej pracy. Co ciekawe, „tankowanie” energii elektrycznej trwa zaledwie trzy godziny przy korzystaniu z sieci 220 V.

Japoński producent nie zadecydował jeszcze, czy samochód pojawi się w produkcji seryjnej, ale z pewnością jest to bardzo ciekawy projekt, pokazujący jak wielki potencjał tkwi w technologii druku 3D.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.