Hyundai | Konkurent dla Nissana Juke'a

Sukces Nissana Juke'a spowodował, że wielu producentów zaczyna podążać tą samą ścieżką. W kolejce ustawia się hyundai, który za kilka miesięcy zaprezentuje podobny model

Dwa lata temu dyrektor amerykańskiego oddziału Hyundaia zapowiedział zupełnie nowy model, który trafi do segmentu B. Będzie to crossover wyróżniający się nietuzinkową stylistką, będący bezpośrednim konkurentem dla Nissana Juke'a. Wbrew podejrzeniom nie będzie to pomniejszona wersja modelu Tucson.

Producent nie puścił jeszcze pary z ust, ale można się spodziewać, że nowy model powstaje na płycie podłogowej modelu i20. Prawdopodobnie będzie z nim również dzielił paletę silników. Będą to trzy- i czterocylindrowe jednostki z turbodoładowaniem. Producent nie ujawnił, czy nowy crossover będzie dostępny z napędem na cztery koła. Raczej powinniśmy się spodziewać auta napędzanego na przód.

Premiera wersji produkcyjnej odbędzie się najwcześniej w przyszłym roku podczas jednej z ważniejszych imprez. W salonach zadebiutuje nie wcześniej niż w 2018 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.