Tuning | Szerokie Scirocco R

Firma tuningowa z Hong Kongu postanowiła odświeżyć wygląd Volkswagena Scirocco, który jest dostępny na rynku od ośmiu lat. Na warsztat trafiła wersja R, która otrzymała pakiet poszerzający i kilka zmian pod maską

Volkswagen Scirocco R po kuracji od Aspec wygląda ciekawie. Niski, ale bardzo szeroki i opływowy wygląd nadwozia nawiązuje trochę do samochodów rajdowych. Mocno napompowane błotniki skrywają 19-calowe koła, z przodu pojawiły się nowe zderzaki z wielkimi wlotami powietrza i światłami dziennymi LED, a na bokach zamontowano nakładki na progi. Na masce pojawiły się dodatkowe otwory wentylacje odprowadzające ciepłe powietrze z komory silnika. Tył zwieńcza wielki spojler zamontowany na klapie bagażnika oraz nowy zderzak z dyfuzorem, który skrywa cztery końcówki wydechu.

Standardowa wersja Scirocco R dysponuje mocą 280 KM, ale po przeróbkach od Aspec samochód legitymuje się mocą 430 KM. Udało się ja wydobyć dzięki większej turbosprężarce, oprogramowaniu i modyfikacji układu wylotowego. Większa moc wymagała zaktualizowania układu hamulcowego. Pod wielkimi kołami skrywają się tarcze o średnicy 340 i 380 mm.

Firma Aspec nie ujawniła, ile kosztują przeróbki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.