Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Ten tydzień przyniósł tylko jedną wielką premierę, ale i tak na nudę narzekać nie mogliśmy. Głównie za sprawą informacji z Polski

Jakie hot hatche kupują Polacy? Rządzi Golf GTI, Leon Cupra, Focus RS czy może Civic Type R? Przyjrzeliśmy się danym dotyczących rejestracji i przygotowaliśmy zestawienie, które odpowiada na to pytanie. Wyniki pokrywają się z tym, co można zaobserwować na ulicach. Podobnie jest z danymi dotyczącymi importu. Wrzesień był rekordowym miesiącem pod względem liczby sprowadzonych samochodów. Niestety w parze z rosnącymi statystykami rośnie też wiek importowanych aut. Analitycy mówią, że jeszcze w tym roku może paść niechlubny rekord. Na otarcie łez mamy informację o tym, że polscy architekci zaprojektowali stację benzynową, która trafiła do finału konkursu na Najlepszy Budynek Świata 2016 roku. Wizualizacje załączone do artykułu to na razie rzeczywistość wirtualna, ale już w przyszłym roku futurystyczna stacja zostanie wybudowana w Warszawie.

Wielka premiera, o której wspomnieliśmy wcześniej, to oczywiście zupełnie nowe BMW serii 5. Wieść o nowej "piątce" była dość zaskakująca. Bo choć prototypy były niejednokrotnie przyłapywane przez szpiegów na długo przed Salonem Samochodowym w Paryżu, to mało kto spodziewał się, że wielka nieobecna francuskich targów nagle zrzuci z siebie zasłonę tajemnicy przed Salonem Samochodowym w Los Angeles. A jednak! BMW poszło ścieżką wyznaczaną przez większość producentów, którzy są zadowoleni z wyników sprzedażowych osiąganych przez obecną generację konkretnego modelu - jeśli coś sprzedaje się dobrze, to nie należy tego diametralnie zmieniać. Bawarczycy upodobnili serię 5 do "siódemki" - to identyczna taktyka, jak w przypadku chociażby Mercedesa.

Skoro jesteśmy już przy Mercedesie, warto przyjrzeć się wyjątkowemu projektowi od Brabusa. Słynący z bezkompromisowości tuner wziął na warsztat... Sprintera. Co z tego wyszło? Koniecznie przyjrzyjcie się zdjęciom. O Mercedesie pisaliśmy w tym tygodniu raz jeszcze przy okazji przygotowywanej C-klasy AMG R. Topowa C-klasa została przyłapana podczas testów właściwie bez kamuflażu.

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was odcinek "Dwóch zdań". Tym razem Martin i Piotrek dyskutowali o 4-cylindrowych silnikach w Porsche. Cieszą nas Wasze merytoryczne komentarze pod całą serią. Tym razem też nie zawiedliście. Jeśli jeszcze nie widzieliście najnowszego odcinka, gorąco Wam go polecamy i zachęcamy do komentowania. Zerknijcie też w link kierujący do testu Michała, który miał okazję jeździć Skodą Octavią 1.4 TSI wyposażoną w zbiornik z gazem. Jak sprawdza się takie rozwiązanie?

Więcej o:
Copyright © Agora SA