Tuning | Carlex Design | Skoda Fabia w sosie premium

Wnętrze Skody Fabii musi być nudne i do bólu praktyczne? Polacy z Carlex Design przekonują, że to nieprawda

Po kilku samochodach z najwyższej półki tym razem ekipa Carlex Design wzięła się za Skodę Fabię. Polacy postanowili przemienić czeskiego mieszczucha w rasowego przedstawiciela klasy premium - w tym celu cała tapicerka została wykonana ze skóry. W kabinie dominuje elegancka czerń, z którą kontrastują jaskrawe czerwone motywy rodem ze sportowego auta.

Carlex Design nie ujawnia szczegółów swojego nowego projektu. Prawdopodobnie powstaje on na zlecenie jakiegoś bardzo bogatego miłośnika Skody Fabii. Cena przerobionego wnętrza pozostaje tajemnicą, ale możemy się spodziewać, że znacząco podbiła wartość całego auta.

To niejedyny spektakularny samochód Carlex Design. Polacy ostatnio wzięli się też za Forda Mustanga:

Ford Mustang Carlex DesignFord Mustang Carlex Design fot. Carlex Design

Inny projekt to Dodge Challenger Hellcata. Muscle car przemienił się w prawdziwe auto z piekła rodem:

Dodge Challenger Hellcat Carlex DesignDodge Challenger Hellcat Carlex Design fot. Carlex Design

Firma z Czechowic-Dziedzic to coś więcej niż tuning - to rodzaj sztuki. Każdy projekt jest wyjątkowy i dopracowany w najdrobniejszym detalu. 85 proc. klientów Carlexa to obcokrajowcy. Firma powstała w 2008 roku. Początkowo jej założyciel, Damian Skotnicki, prowadził ją z żoną. Dziś filie Carlex Design mają siedziby w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Czechach, a niebawem również w Korei Południowej.

Czy podobają Ci się projekty Polaków z Carlex Design?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.