Seat Arona | Nowy crossover z Iberii

Już od dłuższego czasu było wiadomo, że po premierze modelu Ateca pojawi się kolejny crossover w gamie Seata. Hiszpanie ujawnili właśnie nazwę nowego modelu. Arona zadebiutuje już w przyszłym roku

Segment crossoverów przeżywa prawdziwy boom, co potwierdzają wyniki sprzedaży. Dlatego coraz więcej producentów przekonuje się do wprowadzenia takich modeli do swojej gamy. Kilka miesięcy temu Seat wprowadził model Ateca, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Teraz przyszedł czas na młodszego brata w postaci Arony.

Jak przystało na iberyjskiego producenta, nazwę zaczerpnięto od miasta znajdującego się na Teneryfie. Nowy model zadebiutuje już w przyszłym roku, równolegle z odświeżonym Leonem i całkiem nową Ibizą.

Na razie nie znamy zbyt wiele szczegółów, poza tym, że będzie to mniejszy i tańszy odpowiednik Ateki. Samochód może rywalizować z takimi modelami jak Opel Mokka lub Mazda CX-3. Inżynierowie Seata zadbają z pewnością o sportową stylistykę nowego modelu, a także adekwatne właściwości jezdne. Pod maskę trafią dobrze znane silniki z logo TSI i TDI.

Więcej szczegółów możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku, na kilka tygodni przed oficjalną prezentacją podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Warto jeszcze przypomnieć, że następny w kolejce jest duży SUV, który będzie bliźniakiem Skody Kodiaq i przedłużonego Tiguana.

Czy Twoim zdaniem Seat przebije się w tak mocno obsadzonym segmencie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.