Tesla | Koniec wersji X 60D

Trzy miesiące po premierze Tesla pozbywa się z gamy modelowego najtańszej wersji modelu X. Tym samym minimalna cena za ten samochód podskoczyła aż o 11,5 tys. dolarów

Z oferty Tesli znika model X 60D, który był dostępny przez trzy miesiące od premiery i kosztował 75 200 dolarów. Teraz za najtańszy wariant klienci musza zapłacić co najmniej 86 700 dolarów. W tej cenie otrzymają Teslę Model X 75D.

Różnica pomiędzy tymi dwoma wersjami polegała na oprogramowaniu. Tańszy model był wyposażony w ten sam akumulator, co droższa wersja, ale jego pojemność była ograniczana elektronicznie. Użytkownicy, którzy chcieli cieszyć się większym zasięgiem dopłacali 9,5 tys. dolarów, po czym samochód pobierał z sieci aktualizację, która pozwalała odblokować pełny potencjał.

Przy okazji tej zmiany, nowa wersja podstawowa 75D jest wyposażona w zawieszenie Smart Air Suspension, które zastąpiło standardowe amortyzatory. Przedtem była to opcja płatna dodatkowo – 2,5 tys. dolarów.

Rzecznik prasowy marki Tesla poinformował, że wycofanie bazowego modelu wiąże się z coraz większymi potrzebami klientów, poszukujących auta elektryczne o jak najdłuższym zasięgu. Ta zmiana nie powinna wpłynąć na popularność tego modelu. Klienci z reguły decydowali się na mocniejszą wersję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.