Toyota Supra | Legenda powraca!

Minęło już piętnaście lat odkąd z rynku zniknęła Toyota Supra. Sportowy model powróci już za dwa lata, dzięki współpracy japońskiego koncernu z BMW. Znamy już pierwsze szczegóły

Współpraca bawarskiego koncernu z Japończykami trwa już kilka lat, ale wszyscy czekają na najważniejszy projekt. Będzie to sportowy samochód, który najprawdopodobniej przywróci do życia kultowy model Supra. Po stronie BMW będzie to sportowy kabriolet Z5 ze składanym dachem, natomiast Toyota wyda na rynek rasowe coupe z twardym dachem.

W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje samochodu, które powstały na bazie koncepcyjnego modelu FT-1, zaprezentowanego dwa lata temu podczas targów NAIAS. Na początku samochód zaprezentowano w ognistym, czerwonym lakierze, ale później pokazano go w grafitowym malowaniu, które miało jeszcze lepszy wygląd.

Wersja produkcyjna nowej Toyoty Supry będzie mocno nawiązywać do konceptu. Prawdopodobnie pojawi się tam charakterystyczny dach „double-bubble” z podwójnym wybrzuszeniem. W stylistyce znajdziemy również nawiązania do poprzednich generacji tego modelu.

Są już pierwsze spekulacje na temat jednostek, które pojawią się pod maska. Możemy się spodziewać turbodoładowanych cztero- i sześciocylindrowych silników konstrukcji BMW. Niewykluczone, że w gamie pojawi się również najmocniejszy wariant napędzany przez układ hybrydowy.

Na premierę nowej Supry poczekamy do 2018 roku. To oznacza, że wersja produkcyjna powinna ujrzeć światło dzienne pod koniec 2017 roku. Auto będzie produkowane w austriackiej fabryce Magna Steyr w Graz. Rocznie powstanie tam około 60 tys. egzemplarzy obu modeli. Niewykluczone, że kilka miesięcy po premierze na rynku pojawi się bliźniacze BMW Z5 z twardym dachem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.