Hybrydy mają w Polsce wzięcie

Popyt na hybrydy w Polsce rośnie. Najlepiej obrazują to wyniki osiągane przez Toyotę

Sprzedaż hybryd Toyoty w Polsce od stycznia do września 2016 wyniosła 5 562 egzemplarzy - to wynik o 106 proc. lepszy od tego, jaki udało się osiągnąć Japończykom w analogicznym okresie poprzedniego roku. To głównie zasługa Aurisa, którego hybrydowe odmiany stanowią 35 proc. ogółu sprzedaży (2 789 sztuk). Drugie miejsce zajmuje RAV4 (1 536), a za nim plasuje się Yaris (1 057). Warto odnotować też wynik Priusa - 180 egzemplarzy nie robi spektakularnego wrażenia, ale przedstawiciele Toyoty nie ukrywają, że jak na polskie realia to wynik bardziej niż zadowalający.

Sprzedaży hybryd Toyoty w najbliższym czasie poprawi najnowsze auto Japończyków - C-HR. Crossover okazał się prawdziwym hybrydowym hitem. We wrześniu złożono na niego 480 zamówień - co prawda nie jest to jeszcze wynik sprzedażowy, ale świadczy o dużym zainteresowaniu modelem. Tym bardziej że w tym samym miesiącu druga najpopularniejsza hybryda Toyoty (RAV4) zebrała 264 zamówienia.

Toyota, będąca największym producentem hybryd na świecie, oferuje obecnie w Polsce 5 modeli z tym napędem. W tym roku do salonów trafiły dwie nowości: RAV4 Hybrid i Prius 4. generacji. We wrześniu tego roku ruszyła przedsprzedaż zupełnie nowego crossovera C-HR, którego premiera zapowiadana jest na początek przyszłego roku. W 2017 roku do oferty dołączy Prius Plug-in Hybrid drugiej generacji - jedyny samochód hybrydowy w ofercie Toyoty zasilany dodatkowo z sieci energetycznej. Japończycy deklarują, że jego zasięg w trybie elektrycznym wynosi 50 km, zaś średnie zużycie paliwa to tylko 1 l/100 km.

Więcej o:
Komentarze (10)
Hybrydy mają w Polsce wzięcie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: paweł

  Oceniono 10 razy 0

  a no mają, co się dziwić skoro to toyota zna się na nich najlepiej, produkuje je już prawie 20 lat i robi to znakomicie.

 • Gość: rtg

  Oceniono 6 razy 0

  a w niemcach odchodza traktory na czarna oleista śmierdzącą maziuge

 • Gość: EDi

  Oceniono 2 razy -2

  Toyoty z napędami hybrydowymi są cały czas udoskonalane przykładem może być Prius.
  Fakt, iż spalanie może nie jest jeszcze na najlepszym poziomie, ale to co się zadziało od pierwszego egzemplarza Priusa daje nadzieję, że te technologie niebawem zbliżą się do perfekcji. Już zainteresowanie i świadomość kierowców ciągle wzrasta, więc wydaje mi się, że dopóki nie opracują całkowicie alternatywnej propozycji wszyscy będziemy skazani na hybrydy bo jak na razie to najlepsze rozwiązanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX