Prototypy | Mercedes C63 AMG R Coupe | Pierwsze zdjęcia szpiegowskie

Kilka dni temu mieliśmy okazję zobaczyć na żywo Mercedesa AMG GT R, a tymczasem w gamie niemieckiego producenta pojawi się kolejny model z literką ?R? w nazwie. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia najmocniejszej Klasy C od AMG

Kilka dni temu na niemieckich ulicach pojawił się nietypowy egzemplarz Mercedesa C63 AMG Coupe z wielkim spojlerem zamontowanym na tylnej klapie. Pierwsze doniesienia wskazują na to, że jest to ostrzejsza wersja R, chociaż w grę wchodzi jeszcze wariant o nazwie Black Series.

Bez względu na to, jaką otrzyma nazwę, najmocniejsza odsłona Mercedesa C63 AMG Coupe otrzyma kilka modyfikacji, które polepszą osiągi. Z przodu pojawi się dodatkowy splitter odpowiedzialny za generowanie większego docisku nadwozia i chłodzenie najważniejszych elementów. Z tyłu największą zmianą będzie dodatkowy spojler o agresywnym wyglądzie. W egzemplarzu przyłapanym na zdjęciach pomalowano go innym kolorze, ale w wersji produkcyjnej powinien mieć kolor nadwozia. Jego kształt również może się zmienić.

Na przednim błotniku pojawiła się plakietka „V8 Biturbo”, co oznacza, że pod maską możemy się spodziewać czterolitrowego silnika z modelu AMG GT R oferującego moc 577 KM i 699 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Drugi wariant to nieco słabsza odmiana tej samej jednostki oferująca 550 KM i 680 Nm. Aktualnie najmocniejszy wariant Klasy C od AMG dysponuje mocą 503 KM.

Nie wiemy jeszcze, kiedy odbędzie się premiera nowej wersji C63 AMG. Brak kamuflażu wskazuje na to, że Mercedes nie ma już nic do ukrycia. Można się spodziewać, ze samochód pojawi się jeszcze w tym roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.